L225J75K
5S-L225J75K
L225J75K
RES CHAS MNT 75K OHM 5% 225W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 75k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 225W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | Flame Retardant Coating |
| Coating: | Safety |
| Housing Type: | Vitreous Enamel Coated |
| Mounting Feature: | Brackets (not included) |
| Size / Dimension: | 1.126 Dia x 10.500 L (28.60mm x 266.70mm) |