L225J5R0E
5S-L225J5R0E
L225J5R0E
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 225W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 5 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 225W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 1.126 Dia x 10.500 L (28.60mm x 266.70mm) |