L225J25R
5S-L225J25R
L225J25R
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 225W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 25 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 225W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 1.126 Dia x 10.500 L (28.60mm x 266.70mm) |