L225J150E
5S-L225J150E
L225J150E
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 225W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:270
Resistance (Ohms):150
Tolerance:??????5%
Power (Watts):225W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 350??????C
Features:Flame Retardant Coating
Coating:Safety
Housing Type:Vitreous Enamel Coated
Mounting Feature:Brackets (not included)
Size / Dimension:1.126 Dia x 10.500 L (28.60mm x 266.70mm)