L175J75KE
5S-L175J75KE
L175J75KE
RES CHAS MNT 75K OHM 5% 175W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 75k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 175W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 1.126 Dia x 8.500 L (28.60mm x 215.90mm) |