L175J2R0E
5S-L175J2R0E
L175J2R0E
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 175W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 2 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 175W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 1.126 Dia x 8.500 L (28.60mm x 215.90mm) |