L12KR51E
5S-L12KR51E
L12KR51E
RES CHAS MNT 0.51 OHM 10% 12W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 0.51 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 12W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | - |
| Size / Dimension: | 0.313 Dia x 1.748 L (7.94mm x 44.40mm) |