L12J33KE
5S-L12J33KE
L12J33KE
RES CHAS MNT 33K OHM 5% 12W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:270
Resistance (Ohms):33k
Tolerance:??????5%
Power (Watts):12W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 350??????C
Features:Flame Retardant Coating
Coating:Safety
Housing Type:Vitreous Enamel Coated
Mounting Feature:Brackets (not included)
Size / Dimension:0.313 Dia x 1.748 L (7.94mm x 44.40mm)