L12J22RE
5S-L12J22RE
L12J22RE
RES CHAS MNT 22 OHM 5% 12W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 22 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 12W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 0.313 Dia x 1.748 L (7.94mm x 44.40mm) |