L12J1R5E
5S-L12J1R5E
L12J1R5E
RES CHAS MNT 1.5 OHM 5% 12W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 1.5 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 12W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | Flame Retardant Coating |
| Coating: | Safety |
| Housing Type: | Vitreous Enamel Coated |
| Mounting Feature: | Brackets (not included) |
| Size / Dimension: | 0.313 Dia x 1.748 L (7.94mm x 44.40mm) |