L12J15KE
5S-L12J15KE
L12J15KE
RES CHAS MNT 15K OHM 5% 12W
Series:270
Resistance (Ohms):15k
Tolerance:??????5%
Power (Watts):12W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????260ppm/??????C
Mounting Feature:Brackets (not included)
Size / Dimension:0.313 Dia x 1.748 L (7.94mm x 44.40mm)