L100J150E
5S-L100J150E
L100J150E
RES CHAS MNT 150 OHM 5% 100W
| Series: | 270 |
| Resistance (Ohms): | 150 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 100W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Size / Dimension: | 0.752 Dia x 6.500 L (19.10mm x 165.10mm) |