KAL50JBR180
5S-KAL50JBR180
KAL50JBR180
RES CHAS MNT 0.18 OHM 5% 50W
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 0.18 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????50ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) |
| Size / Dimension: | 0.641 (16.28mm) |