KAL50FB12K5
5S-KAL50FB12K5
KAL50FB12K5
RES CHAS MNT 12.5K OHM 1% 50W
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 12.5k |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.968 L x 1.140 W (49.99mm x 28.96mm) |
| Size / Dimension: | 0.641 (16.28mm) |