KAL50BB16R0
5S-KAL50BB16R0
KAL50BB16R0
RES CHAS MNT 16 OHM 0.1% 50W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 16 |
| Tolerance: | ??????0.1% |
| Power (Watts): | 50W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????30ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.969 L x 1.142 W (50.00mm x 29.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.641 (16.28mm) |