KAL25FB22R5
5S-KAL25FB22R5
KAL25FB22R5
RES CHAS MNT 22.5 OHM 1% 25W
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 22.5 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????30ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.062 L x 1.080 W (26.97mm x 27.43mm) |
| Size / Dimension: | 0.577 (14.66mm) |