KAL250FB10R0
5S-KAL250FB10R0
KAL250FB10R0
RES CHAS MNT 10 OHM 1% 250W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 250W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????30ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 4.498 L x 3.032 W (114.00mm x 77.00mm) |
| Size / Dimension: | 2.224 (56.50mm) |