KAL10JBR750
5S-KAL10JBR750
KAL10JBR750
RES CHAS MNT 0.75 OHM 5% 12.5W
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 0.75 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 12.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????50ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) |
| Size / Dimension: | 0.421 (10.70mm) |