KAL10BB50R0
5S-KAL10BB50R0
KAL10BB50R0
RES CHAS MNT 50 OHM 0.1% 12.5W
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 50 |
| Tolerance: | ??????0.1% |
| Power (Watts): | 12.5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 0.750 L x 0.800 W (19.05mm x 20.32mm) |
| Size / Dimension: | 0.421 (10.70mm) |