KAL100FB300R
5S-KAL100FB300R
KAL100FB300R
RES CHAS MNT 300 OHM 1% 100W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KAL |
| Resistance (Ohms): | 300 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 100W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 275??????C |
| Features: | Moisture Resistant |
| Coating: | Aluminum |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 3.504 L x 2.756 W (89.00mm x 70.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.791 (45.50mm) |