HSX25R22J
5S-HSX25R22J
HSX25R22J
RES CHAS MNT 0.22 OHM 5% 25W
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | HS |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 0.22 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 25W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????50ppm/??????C |
| Features: | -55??????C ~ 200??????C |
| Coating: | - |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.102 L x 1.102 W (28.00mm x 28.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.500 (12.70mm) |