HSC30015RJ
5S-HSC30015RJ
HSC30015RJ
RES CHAS MNT 15 OHM 5% 300W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HS |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 15 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 300W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????50ppm/??????C |
| Features: | -55??????C ~ 200??????C |
| Coating: | - |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 5.039 L x 2.874 W (128.00mm x 73.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.650 (42.00mm) |