HSC1001K0J
5S-HSC1001K0J
HSC1001K0J
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 100W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HS |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 1k |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 100W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????30ppm/??????C |
| Features: | -55??????C ~ 200??????C |
| Coating: | - |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 2.579 L x 1.870 W (65.50mm x 47.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.024 (26.00mm) |