HSA5025RJ
5S-HSA5025RJ
HSA5025RJ
RES CHAS MNT 25 OHM 5% 50W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 25 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 50W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????50ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 2.008 L x 1.181 W (51.00mm x 30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.669 (17.00mm) |