HSA2530RJ
5S-HSA2530RJ
HSA2530RJ
RES CHAS MNT 30 OHM 5% 25W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 30 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 25W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????50ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.142 L x 1.102 W (29.00mm x 28.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.591 (15.00mm) |