HSA2515KE
5S-HSA2515KE
HSA2515KE
RES CHAS MNT 15K OHM 3% 25W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HS |
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 15k |
| Power (Watts): | ??????3% |
| Composition: | 25W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????30ppm/??????C |
| Features: | -55??????C ~ 200??????C |
| Coating: | - |
| Housing Type: | Aluminum |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 1.142 L x 1.102 W (29.00mm x 28.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.591 (15.00mm) |