Home All Products Resistors Chassis Mount ResistorsTE Connectivity Passive Product HSA10R39J
HSA10R39J
5S-HSA10R39J
HSA10R39J
RES CHAS MNT 0.39 OHM 5% 16W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:HS
Resistance (Ohms):Active
Tolerance:0.39
Power (Watts):??????5%
Composition:16W
Temperature Coefficient:Wirewound
Operating Temperature:??????50ppm/??????C
Features:-55??????C ~ 200??????C
Coating:-
Housing Type:Aluminum
Mounting Feature:Flanges
Size / Dimension:0.827 L x 0.827 W (21.00mm x 21.00mm)
Height - Seated (Max):0.433 (11.00mm)