HSA1030RJ
5S-HSA1030RJ
HSA1030RJ
RES CHAS MNT 30 OHM 5% 16W
| Resistance (Ohms): | Active |
| Tolerance: | 30 |
| Power (Watts): | ??????5% |
| Composition: | 16W |
| Temperature Coefficient: | Wirewound |
| Operating Temperature: | ??????50ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Flanges |
| Size / Dimension: | 0.827 L x 0.827 W (21.00mm x 21.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.433 (11.00mm) |