Home All Products Resistors Chassis Mount ResistorsVishay Dale HL02506Z5R000JJ
HL02506Z5R000JJ
5S-HL02506Z5R000JJ
HL02506Z5R000JJ
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 25W
Product Description
Packaging:Bulk
Series:HL
Resistance (Ohms):5
Tolerance:??????5%
Power (Watts):25W
Composition:Wirewound
Temperature Coefficient:??????50ppm/??????C
Operating Temperature:-55??????C ~ 350??????C
Features:Moisture Resistant
Coating:Silicone Coated
Housing Type:Brackets (not included)
Mounting Feature:0.563 Dia x 2.000 L (14.29mm x 50.80mm)