FVWL20A1E2K000JE
5S-FVWL20A1E2K000JE
FVWL20A1E2K000JE
RES CHAS MNT 2K OHM 5% 20W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FVWL |
| Resistance (Ohms): | 2k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 20W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Vitreous Enamel Coated |
| Housing Type: | Brackets (not included) |
| Mounting Feature: | 0.437 Dia x 2.000 L (11.11mm x 50.80mm) |