FVTS10R1E4K500JE
5S-FVTS10R1E4K500JE
FVTS10R1E4K500JE
RES CHAS MNT 4.5K OHM 5% 12W
| Series: | FVTS |
| Resistance (Ohms): | 4.5k |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 12W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Mounting Feature: | 0.313 Dia x 1.750 L (7.94mm x 44.45mm) |