FVTS10R1E100R0JE
5S-FVTS10R1E100R0JE
FVTS10R1E100R0JE
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 12W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FVTS |
| Resistance (Ohms): | 100 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 12W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Vitreous Enamel Coated |
| Housing Type: | Brackets (not included) |
| Mounting Feature: | 0.313 Dia x 1.750 L (7.94mm x 44.45mm) |