FVTS05R2E20R00JE
5S-FVTS05R2E20R00JE
FVTS05R2E20R00JE
RES CHAS MNT 20 OHM 5% 5W
| Series: | FVTS |
| Resistance (Ohms): | 20 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Mounting Feature: | 0.313 Dia x 1.000 L (7.94mm x 25.40mm) |