FVTS05R2E10R00JE
5S-FVTS05R2E10R00JE
FVTS05R2E10R00JE
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 5W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FVTS |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 5W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Vitreous Enamel Coated |
| Housing Type: | Brackets (not included) |
| Mounting Feature: | 0.313 Dia x 1.000 L (7.94mm x 25.40mm) |