FVT20020E10R00JE
5S-FVT20020E10R00JE
FVT20020E10R00JE
RES CHAS MNT 10 OHM 5% 225W
| Series: | FVT |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 225W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Mounting Feature: | 1.125 Dia x 10.500 L (28.58mm x 266.70mm) |