FVT16020E30R00JE
5S-FVT16020E30R00JE
FVT16020E30R00JE
RES CHAS MNT 30 OHM 5% 175W
| Series: | FVT |
| Resistance (Ohms): | 30 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 175W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Mounting Feature: | 1.126 Dia x 8.500 L (28.60mm x 215.90mm) |