FVT10006E250R0JE
5S-FVT10006E250R0JE
FVT10006E250R0JE
RES CHAS MNT 250 OHM 5% 100W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FVT |
| Resistance (Ohms): | 250 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 100W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Vitreous Enamel Coated |
| Housing Type: | Brackets (not included) |
| Mounting Feature: | 0.750 Dia x 6.500 L (19.05mm x 165.10mm) |