FVT10006E1R000JE
5S-FVT10006E1R000JE
FVT10006E1R000JE
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 100W
| Series: | FVT |
| Resistance (Ohms): | 1 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 100W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Mounting Feature: | 0.750 Dia x 6.500 L (19.05mm x 165.10mm) |