FVT02506E750R0JE
5S-FVT02506E750R0JE
FVT02506E750R0JE
RES CHAS MNT 750 OHM 5% 25W
| Series: | FVT |
| Resistance (Ohms): | 750 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Mounting Feature: | 0.563 Dia x 2.000 L (14.30mm x 50.80mm) |