FVT02506E1R000JE
5S-FVT02506E1R000JE
FVT02506E1R000JE
RES CHAS MNT 1 OHM 5% 25W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FVT |
| Resistance (Ohms): | 1 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 25W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Vitreous Enamel Coated |
| Housing Type: | Brackets (not included) |
| Mounting Feature: | 0.563 Dia x 2.000 L (14.30mm x 50.80mm) |