FVOT1011E20R00JE
5S-FVOT1011E20R00JE
FVOT1011E20R00JE
RES CHAS MNT 20 OHM 5% 10W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FVOT |
| Resistance (Ohms): | 20 |
| Tolerance: | ??????5% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????260ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Vitreous Enamel Coated |
| Housing Type: | Flange Braces |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 0.752 L x 0.375 W (19.10mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.343 (8.71mm) |