FVE030020E1R20KE
5S-FVE030020E1R20KE
FVE030020E1R20KE
RES CHAS MNT 1.2 OHM 10% 300W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FVE |
| Resistance (Ohms): | 1.2 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 300W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Vitreous Enamel Coated |
| Housing Type: | Brackets (not included) |
| Mounting Feature: | 1.125 Dia x 8.500 L (28.58mm x 215.90mm) |