FSOT5509E10R00KE
5S-FSOT5509E10R00KE
FSOT5509E10R00KE
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 55W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FSOT |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 55W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Silicone Coated |
| Housing Type: | Flange Braces |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 3.500 L x 1.187 W (88.90mm x 30.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.594 (15.08mm) |