FSOT3009E1R800KE
5S-FSOT3009E1R800KE
FSOT3009E1R800KE
RES CHAS MNT 1.8 OHM 10% 30W
| Series: | FSOT |
| Resistance (Ohms): | 1.8 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 30W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 1.252 L x 1.000 W (31.80mm x 25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.594 (15.08mm) |