FSOT2011E10R00KE
5S-FSOT2011E10R00KE
FSOT2011E10R00KE
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 20W
| Series: | FSOT |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 20W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 2.000 L x 0.375 W (50.80mm x 9.52mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.343 (8.71mm) |