FSOT1011ER2500KE
5S-FSOT1011ER2500KE
FSOT1011ER2500KE
RES CHAS MNT 0.25 OHM 10% 10W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FSOT |
| Resistance (Ohms): | 0.25 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Silicone Coated |
| Housing Type: | Flange Braces |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 0.750 L x 0.375 W (19.05mm x 9.52mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.343 (8.71mm) |