FSOT1011E5R000KE
5S-FSOT1011E5R000KE
FSOT1011E5R000KE
RES CHAS MNT 5 OHM 10% 10W
| Series: | FSOT |
| Resistance (Ohms): | 5 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 10W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Mounting Feature: | Right Angle |
| Size / Dimension: | 0.750 L x 0.375 W (19.05mm x 9.52mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.343 (8.71mm) |