FSE100022E15R0KE
5S-FSE100022E15R0KE
FSE100022E15R0KE
RES CHAS MNT 15 OHM 10% 1000W
| Series: | FSE |
| Resistance (Ohms): | 15 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 1000W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Mounting Feature: | 2.500 Dia x 15.000 L (63.50mm x 381.00mm) |