FSE100022E10R0KE
5S-FSE100022E10R0KE
FSE100022E10R0KE
RES CHAS MNT 10 OHM 10% 1000W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FSE |
| Resistance (Ohms): | 10 |
| Tolerance: | ??????10% |
| Power (Watts): | 1000W |
| Composition: | Wirewound |
| Temperature Coefficient: | ??????400ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -55??????C ~ 350??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Silicone Coated |
| Housing Type: | Brackets (not included) |
| Mounting Feature: | 2.500 Dia x 15.000 L (63.50mm x 381.00mm) |