FNR2E-0R075F1
5S-FNR2E-0R075F1
FNR2E-0R075F1
RES CHAS MNT 0.075 OHM 1% 80W
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | FNR |
| Resistance (Ohms): | 0.075 |
| Tolerance: | ??????1% |
| Power (Watts): | 80W |
| Composition: | Metal Foil |
| Temperature Coefficient: | ??????20ppm/??????C |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 130??????C |
| Features: | - |
| Coating: | Epoxy Coated |
| Housing Type: | Flanges |
| Mounting Feature: | 1.496 L x 1.024 W (38.00mm x 26.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.476 (12.10mm) |